Home / Genel Haberler / KATLİAMI LANETLİYOR, BİRLİK VE DAYANIŞMAYA ÇAĞIRIYORUZ.

KATLİAMI LANETLİYOR, BİRLİK VE DAYANIŞMAYA ÇAĞIRIYORUZ.

3 Ocak 2016

Yeni yıla, yeni bir terör saldırısıyla başlattılar bizi.

Reina’da 39 masum insanımızın ölümüne ve 69 insanımızın yaralanmasına yol açan bu hain saldırıyı, yapılan katliamı, şiddetle ve nefretle kınıyoruz.

Vahşetin uygulanış tarzı, kullanılan mermilerin sıra dışı olması ve atılan bombaların çok özel olması; Katilin sıradan bir terörist olmadığını, uluslararası gizli servisler tarafından eğitilmiş, deneyim kazandırılmış ve silahlandırılmış bir cani olduğunu göstermektedir.

Bu katilin yakalanmasını, vahşetin gerçek faillerin de ortaya çıkartılmasını ümit ediyoruz.

Ancak, katilin ve bağlı olduğu gerçek terör örgütünün açığa çıkartılması yetmez;

Art arda sistematik olarak, alçakça cinayetleri düzenleyen, uluslararası terörü yaratan, ülkemizi kan ve ateşe boğarak, yüzlerce vatandaşımızın katleden, milletçe hepimizi derinden yaralayan saldırıları yapan, uluslararası gizli servisleri, açığa çıkartamaz, teşhir edemezsek; bu tür saldırıları önlememiz kolay olmayacaktır.

Katili ve Terör örgütünü organize eden ve katliamların asıl sorumlusu olan gizli servislerin de, açığa çıkartılmasını ve teşhir edilmesini istiyor ve bekliyoruz.

Ülkemiz ve milletimiz üzerine oynan sinsi ve alçak senaryoyu, ancak, elbirliği ile bozabiliriz:

Bu vahşetin, art arda yapılan katliamların asıl amacı, vatandaşlar arasında güven ve dayanışma ruhunu çökerterek birbirine düşürmek ve Türkiye’yi bir iç savaşa sürüklemektir.

Vatandaşlarımız “Laik- Antilaik”, “Alevi- Sünni”, “Türk-Kürt” şeklinde kamplara ayrılmak istenmekte, yapılan saldırılarla, toplumun hassas noktaları, sinir uçları tahrik edilerek ayrımcılığı, bölücülüğü, çatışmaları kışkırtan provokatif girişimlerle tahrik edilmektedir.

Gece kulübüne yapılan saldırı aslında, ülkemizin, milletimizin bütünlüğüne yapılmıştır.

Tüketici Örgütleri olarak, Vatandaşlarımıza sesleniyoruz: Her şeyden önce serinkanlı olalım;

sağduyu ile davranalım, acılarımızı içimize gömelim ve milletçe birlik ve beraberliğimizi koruyalım.

Vatandaşlarımızın din, dil, mezhep, inanç farklılığı ne olursa olsun, hangi etnik kökene, hangi siyasal düşünceye, sahip olursa olsun birlik ve dayanışma ruhu içinde, kardeşçe yaşama düşüncesine sıkı sıkıya sahip çıkmasını bekliyoruz.

Kamu Yöneticilerimizin de, çağdaş ve demokratik bir anlayış içinde, vatandaşlarımızın birlik ve dayanışma ruhunu yükseltecek girişimlerde bulunmasını istiyor ve bekliyoruz.

Ölen insanlarımıza rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyoruz.

 

Haşmet ATAHAN

Tüketiciyi Koruma Derneği ( TÜKODER) Genel Başkanı

Türkiye Tüketici Hareketi (TTH) Dönem Sözcüsü

Bunu Gördünüz mü ?

GENEL MERKEZ – GENEL KURUL

                                                                                                                              Tarih: 17.6.2023                                                                                                                                          Sayı : 2023/ Değerli Şube Başkanlarımız; Derneğimizin Genel Merkez …