Kas 10

Tüketiciyi Koruma Derneği Genel Merkezi Olağanüstü Genel Kurul Çağrısı

OLAĞANÜSTÜ KONGRE İLANI

TükoDer

Tüketiciyi Koruma Derneği

Genel Merkezi

OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL ÇAĞRISI

     İstanbul İl Dernekler Müdürlüğü’nün tüzüğümüzde değişiklik yapılması talebi doğrultusunda TükoDer Genel Merkezi Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı ekteki gündemle 15 Kasım 2015 Pazar günü Saat 14.00 de Rasimpaşa Mahallesi Meltem Sokak No: 14 Daire 2 Kadıköy/İstanbul adresinde bulunan Tükoder Genel Merkezi’nde yapılacaktır.

15 Kasım 2015 Pazar günü çoğunluk sağlanamadığı takdirde Genel Kurul Toplantısı çoğunluğa bakılmaksızın 22 Kasım 2015 Pazar günü saat 14.00 de ayni gündemle ayni adreste yapılacaktır.

 

                   MERKEZ YÖNETİM KURULU

GÜNDEM

1- Açılış ve saygı Duruşu

2- Divan Heyetinin Seçimi

3- Genel Başkan ve Konukların konuşması

4- Tüzük değişikliklerinin görüşülmesi ve karara bağlanması.

5- Dilek ve Temenniler

6- Kapanış

Şub 09

Konut Satışlarında Çifte Vergi

Oca 15

Elektrikteki Kayıp-Kaçak Basın Açıklaması

Aşağıda imzası bulunan Tüketici Örgütler Taksim Hill Otelde bir araya geldiler. Özellikle tüketicilerden haksız yere alındığı üst mahkemelerce karar bağlanan elektrikteki kayıp-kaçak bedelleri üzerine yapılan toplantı sonucu ortak basın toplantısı düzenlendi. Basın toplantısı metni aşağıda bilgilerinize sunulmuştur.

Ayrıca toplantıdan bu birlikteliğin devam ettirilerek Tüketici Çalıştayları düzenlenmesi, Tüketiciyi Koruma Hareketinin her alanda güçlü bir şekilde devam ettirilmesi kararı çıkmıştır.

BASIN AÇIKALMASI

(Aşağıda isimleri bulunan Tüketici Örgütleri yöneticileri ve Tüketici vatandaşlarımızın                                           temsilcileri olarak, yaptığımız toplantı sonucu ortak görüşlerimizdir)

Tüketici Örgütlerinin neredeyse tamamını temsil eden yöneticileri olarak ve üst Kurularımız olan üç Federasyonun üçünü de temsil eden Yöneticileri olarak bir araya geldik. Yaklaşık iki saat Tüketici sorunları ve özel olarak kayıp kaçak sorunu üzerinde tartışarak ortak bir tutum benimsedik.

Değerli Medya temsilcileri, sizler Kayıp Kaçak sürecini biliyorsunuz. Ancak, bu konuda öyle bir karmaşa yaratıldı ki, Vatandaşlarımızı aydınlatmak için, Kayıp- Kaçak sürecini kısaca özetlemek istiyoruz.

 

Bu girişin kalanını oku »

Ara 10

Tüketici Gündemi!

Kayıp kaçağın vatandaşa faturası 50 milyar TL

Tüketicilerin elektrik faturalarının % 14’ünü kayıp kaçak ücreti olarak ödediğini belirten TÜKODER (Tüketiciyi Koruma Derneği) Başkanı Haşmet Atahan, 30 milyon aboneden haksız yere alınan rakamın en az 25 milyar ile 50 milyar TL arasında olduğunu söyledi.

kayip-kacagin-vatandasa-faturasi-50-milyar-tl-5160826

Bu girişin kalanını oku »

Ara 09

Şubelerden Haberler

Haberin içeriğini görmek için lütfen üzerini tıklayınız.

9’uncu temel hak: Ulaşım
DEVLET BANKASI CİDDİYETİ NEREDE?
Kent Konseyi bilgilendirme toplantısı
TÜKO-DER: Yurttaşlar dünyanın en yüksek vergisini ödüyor
Tüketicilerden vergi isyanı
ERZURUM TÜKETİCİYİ KORUMA DERNEĞİNDEN “BİLİNÇLİ TÜKETİCİ” SEMİNERİ
Şişkin sezon etiketi güneşli havada eridi!

Ara 08

Basın Açıklamları / Kampanyalar

Kas 23

VALE Mİ VOLE Mİ?

     Beylikdüzü Özel Medicana Hastanesi’nin vale hizmetleri adı altında hasta ve hasta yakınlarından 10 TL otopark ücreti aldığı ortaya çıktı. Sağlık Bakanlığı’nın hastane otoparklarından ücret alınmayacağı yönündeki genelgesine rağmen vatandaşlardan para talep edilmesi tepkilere neden oldu

tukoder_vale_mi_vole_mi

Bu girişin kalanını oku »

Kas 23

TÜKODER BEYLİKDÜZÜ ŞUBESİ TÜYAP KİTAP FUARINA KATILDI

Tukoder Beylikdüzü Şubesi tuyapin kurulusundan bu güne kadar katıldığı kitap fuarına katılmıştır. Fuarda tüketicilere kanun kitapçığı ve broşür dagitilmistir standın başında genel başkan yardımcımız ruhi Orhan bulunmuştur stantimizi kardeş dernek ve yönetim kurulu üyeleri de ziyaret etmişlerdir.

tukoder_beylikduzu (1)

Bu girişin kalanını oku »

Kas 13

Tüketici Koruma Derneği Balıkesir Şubesi Olağan Kurul Toplantısı

tukoder_gundem1

Kas 12

1 kuruşa bile üzülürüm!

1_kurusa_bile_uzulurum

Bu girişin kalanını oku »

Eki 26

Bazı firmalar, gramaj ve adet düşürerek gizli zam yapıyor

market

Dolardaki artış üretim masrafını artırınca bazı firmalar zam yaparken bazıları da gramaj ve adedi düşürdü. ramajdaki oynamanın ürün fiyatına gizli zam olduğu ifade ediliyor. Yetkililer, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın ilgili denetim birimleri ve tüketici örgütlerinin işbirliğiyle piyasada otokontrol sağlanması gerektiğini belirtti.

Son zamanlarda dolar kurundaki artış, ürünün girdi maliyetlerini önemli oranda artırdı. Kurdaki artıştan dolayı zor durumda kalan firmalar ise çareyi gramaj ve adet düşürmekte buldu. Önceleri aynı fiyata daha fazla ürün alan vatandaş, gramajlar düşürülünce farkında olmadan daha az ürün almaya başladı.

Dolar kurundaki artış ve TL’nin dolar karşısında erimesinin etkileri ürün fiyatlarında kendini gösterdi. Bazı firmalar girdi artışını direkt ürün fiyatlarına zam olarak yansıtırken bazı firmalar ise fiyatları sabit tutup gramaj ve adet sayısında düşüşe gitti.

Bu girişin kalanını oku »

Haz 24

Tüketici fahiş EFT’ye savaş açtı

Türkiye Tüketici Hareketi, EFT sistemine savaş açtı. TÜKODER Başkanı Haşmet Atahan, bankaların en az 750 milyon TL haksız kazanç sağladıklarını söyledi. Atahan, “200 milyon işlem için MB’ye 200-250 milyon TL öderken tüketiciden kat be kat bedel alıyorlar” dedi

tukoder_tuketici-fahis-eft-ye-savas-acti

Bu girişin kalanını oku »

Haz 22

Mesaj Yasağı Deliniyor

 

 

May 21

YAPTIRMAYIN!

Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER) Gebze Şube Zeki Fettah tüketicileri taksitli satışlar konusunda uyardı. Fettah, vadeli alışveriş yapan tüketicilerin tek senet tehlikesi ile karşı karşıya olduklarını söyledi.

Gebze Haberi

tukoder_taksitli-satislarda-tek-sen

 

Bu girişin kalanını oku »

May 18

TÜKODER BALIKESİR ŞUBESİ BERGAMA-ÇANDARLI-DİKİLİ-AYVALIK 3. KÜLTÜR GEZİSİ

Tükoder Balıkesir Şubesi olarak yönetimiz kurulumuzca düzenlediğimiz Bergama-Çandarlı –Dikili- Ayvalık 3. Kültür Gezimizi üyelerimizin ve diğer tüketicilerimizin katılımıyla 9.Mayıs tarihinde gerçekleştirdik. Ege bölgesinin tarihi ve mitolojik geçmişinin yer aldığı ve Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) tarafından belirlenen ve dünya çapında koruma altına alınan kültürel ve doğal varlıklardan oluşan Dünya Mirasları listesinde, Bursa Cumalıkazık ile birlikte 13. olarak giren Bergama’yı rehber eşliğinde gezerek tarihimizi yerinde görmek istedik.

Bu girişin kalanını oku »

Eski yazılar «