Oca 15

Elektrikteki Kayıp-Kaçak Basın Açıklaması

Aşağıda imzası bulunan Tüketici Örgütler Taksim Hill Otelde bir araya geldiler. Özellikle tüketicilerden haksız yere alındığı üst mahkemelerce karar bağlanan elektrikteki kayıp-kaçak bedelleri üzerine yapılan toplantı sonucu ortak basın toplantısı düzenlendi. Basın toplantısı metni aşağıda bilgilerinize sunulmuştur.

Ayrıca toplantıdan bu birlikteliğin devam ettirilerek Tüketici Çalıştayları düzenlenmesi, Tüketiciyi Koruma Hareketinin her alanda güçlü bir şekilde devam ettirilmesi kararı çıkmıştır.

BASIN AÇIKALMASI

(Aşağıda isimleri bulunan Tüketici Örgütleri yöneticileri ve Tüketici vatandaşlarımızın                                           temsilcileri olarak, yaptığımız toplantı sonucu ortak görüşlerimizdir)

Tüketici Örgütlerinin neredeyse tamamını temsil eden yöneticileri olarak ve üst Kurularımız olan üç Federasyonun üçünü de temsil eden Yöneticileri olarak bir araya geldik. Yaklaşık iki saat Tüketici sorunları ve özel olarak kayıp kaçak sorunu üzerinde tartışarak ortak bir tutum benimsedik.

Değerli Medya temsilcileri, sizler Kayıp Kaçak sürecini biliyorsunuz. Ancak, bu konuda öyle bir karmaşa yaratıldı ki, Vatandaşlarımızı aydınlatmak için, Kayıp- Kaçak sürecini kısaca özetlemek istiyoruz.

 

Bu girişin kalanını oku »

Ara 10

Tüketici Gündemi!

Kayıp kaçağın vatandaşa faturası 50 milyar TL

Tüketicilerin elektrik faturalarının % 14’ünü kayıp kaçak ücreti olarak ödediğini belirten TÜKODER (Tüketiciyi Koruma Derneği) Başkanı Haşmet Atahan, 30 milyon aboneden haksız yere alınan rakamın en az 25 milyar ile 50 milyar TL arasında olduğunu söyledi.

kayip-kacagin-vatandasa-faturasi-50-milyar-tl-5160826

Bu girişin kalanını oku »

Ara 09

Şubelerden Haberler

Haberin içeriğini görmek için lütfen üzerini tıklayınız.

9’uncu temel hak: Ulaşım

Ara 08

Basın Açıklamları / Kampanyalar

Oca 30

BİR KOYUNDAN İKİ POST ÇIKMAZ

“Bir koyundan, iki post çıkmaz !..” ( çok bilinen bir atasözümüz. )
Tüketici koyun değildir!.. (çok ihmal edilen gerçeğimiz.)

Bir koyundan bile iki post çlkartllamaz lken;

Tüketici Vatandaşlarımız, Satın alacağı konut için, iki kez vergi ve harç ödüyor.

Sayın Başbakan, Konutder başkanıyla yaptığı görüşme sonrasında: “… ilk defa sekiz bakan arkadaşınızla birlikte bir sektörü 5 Saat dinledik, her konuyu not aldık. Dinledikten sonra ben söz verdim, bazı talepler çok iyi düşünülmüş bunları yaparız dedik, bazılarını adalet gereği vermemiz lazım dedik…” şeklinde açıklamalarda bulunmuştur.

Sayın Başbakanımızın tüketici lehine yapacağı her düzenlemeyi yürekten destekleriz.

Bu girişin kalanını oku »

Oca 21

9’uncu temel hak: Ulaşım

Edirne Tüketiciyi Koruma Derneği’nin STK ve bazı siyasi partilerin temsilcileriyle gerçekleştirdiği toplantıda ETUS tarafından talep edilen ulaşım zammı eleştirilirken, “İnsanlar patates çuvalı gibi taşınıyor” ifadeleri kullanıldı..

tkdr_sube1

Bu girişin kalanını oku »